Ważne fakty dotyczące Bitcoina

Bitcoin to nowa waluta cyfrowa, stworzona w 2009 roku przez tajemniczą osobę znaną jako Satoshi Nakamoto. Jego twórca liczył na to, że zastąpi on tradycyjne pieniądze i ostatecznie stanie się światowym prawnym środkiem płatniczym, co ułatwi kupowanie towarów i usług. Jednak pomimo jego popularności, istnieje kilka kluczowych nieporozumień na temat kryptowaluty. Przyjrzyjmy się tym problemom i nie tylko. Oto niektóre z najważniejszych faktów na temat bitcoina:

Waluta cyfrowa
Pomimo szumu wokół Bitcoina, historia tej cyfrowej waluty pozostaje niejasna. Po raz pierwszy zyskał popularność, gdy cyberprzestępcy wykorzystali go do zniszczenia sieci komputerowych i zażądania płatności w bitcoinach w celu odzyskania kontroli nad komputerami ofiar. Pomimo mglistej przeszłości bitcoin stał się legalnym sposobem wymiany pieniędzy i kupowania towarów bez osób trzecich. Oto kilka ważnych faktów na temat Bitcoina. Poniżej wymieniono niektóre zalety bitcoina. giełda zonda opinie 2022

System płatności
Lightning Labs otrzymał niedawno inwestycję w wysokości 10 milionów dolarów na zbudowanie systemu płatności dla bitcoina. Inwestycja zostanie wykorzystana, aby płatności bitcoin były odpowiednie i łatwe w użyciu dla wszystkich typów użytkowników. Przewiduje się, że system płatności sprawi, że transakcje bitcoin będą również konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych dostawców płatności. Dzięki temu nowemu finansowaniu Lightning Labs planuje podbić świat, wprowadzając bezpieczną i niezawodną sieć płatności dla społeczności bitcoin. Planuje również, aby bitcoin był bardziej dostępny dla konsumentów we wszystkich grupach wiekowych i demograficznych.

Sieć peer-to-peer
Selma jest aktywnym uczestnikiem sieci peer-to-peer Bitcoina. W przeciwieństwie do innych kryptowalut, sieć peer-to-peer Bitcoin-QT nie wymaga użycia centralnego serwera. Możesz uzyskać dostęp do sieci Bitcoin z komputera, telefonu komórkowego lub laptopa. Co więcej, możesz wymienić swoją kryptowalutę na inne kryptowaluty za pomocą portfela Bitcoin-QT. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o sieci peer-to-peer Bitcoin-QT.

Wahania cen
Bitcoin jest wirtualną walutą i dlatego jego cena bardzo się waha. Ponieważ nie ma centralnego organu kontrolującego jego podaż, duża liczba inwestorów indywidualnych może zostać dotknięta manipulacjami na rynku, co może skutkować podejmowaniem przez nich nierozsądnych decyzji. Ponadto rynek nie jest regulowany przez żaden rząd, co może prowadzić do fałszywych wiadomości i innych niewiarygodnych informacji. Jak więc przewidzieć cenę Bitcoina?

Rozporządzenie
Chociaż Bitcoin może być postrzegany jako nieuregulowana własność przez Internal Revenue Service, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zapewnia jurysdykcję nad instrumentami finansowymi wspieranymi przez Bitcoin. Departament Skarbu i Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych uważają Bitcoin za pieniądze. Podczas gdy debata na temat legalności Bitcoina pozostaje intensywna, jasne jest, że konieczne jest ujednolicone podejście do regulacji. Niezbędny byłby minimalny poziom regulacji, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne i zapobiegać praniu pieniędzy. Aby to osiągnąć, globalne represje muszą być koordynowane za pośrednictwem Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy, jedynego międzynarodowego organu zajmującego się praniem pieniędzy i przestępstwami finansowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.